بازسازی منزل و محل کار

بازسازی منزل و یا بازسازی محل کار از بیشترین موارد تقاضا جهت تغییر نقشه ی ساختمان و یا تغییر در طراحی دکوراسیون منزل یا دفتر کار می باشد چراکه با بالاتر رفتن عمر شهر نشینی انسان ها بر طول عمر ساختمانها نیز افزوده می گردد که این مهم نیاز به تغییر در نقشه و شکل معماری ملک را در طی زمانهای متمادی بیش از پیش سبب میشود در خصوص بازسازی منزل و یا بازسازی محل کار با توجه به احساس نیاز فرد نسبت به محیط مورد استفاده و تقاضای متناسب شدن فضای معماری و طراحی دکوراسیون با بازسازی منزل و محل کار امری معمول می باشد. یکی از موارد اقدام جهت بازسازی منزل و یا بازسازی دفتر کار در بدو انتقال به محیط جدید صورت می پذیرد به گونه ای که کاربر، طراحی ساختمان و دکوراسیون پیش رو را فاقد فضاهای لازم جهت رفع نیازهای خود در بحث طراحی ساختمان و دکوراسیون دانسته و نسبت به بازسازی منزل و بازسازی محل کار خود اقدام خواهد نمود تا فضاهای لازم برای آسایش و رفاه خود را تعبیه کند بازسازی منزل و محل کار در این دو مورد خلاصه نمی شود و بازسازی اداری ، بازسازی تجاری،بازسازی آپارتمان، بازسازی ساختمان، بازسازی مجموعه های ورزشی و بازسازی مجموعه های آموزشی و فرهنگی و …. نیز شامل موارد ذکر شده می گردند که هریک بسته به نوع فضاهای مورد نیاز و نوع کاربری که دارند صورت می پذیرد به عنوان نمونه برای یک محیط فرهنگی یا ورزشی سطح زیر بنا و حجم امکانات و تاسیاتی که باید ایجاد شود قابل مقایسه با یک محیط مسکونی مثل آپارتمان نیست و این خود دلالت بر تخصصی بودن هر یک از این موارد دارد که مهندس معمار بایستی در کار خود این دست مورد ها را اعمال نماید.

برای بازسازی منزل و یا بازسازی محل کار بهتر آنست که مهندس معمار و طراح داخلی با همفکری و همکاری یکدیگر و با مدنظر قرار دادن خواسته ها و نیاز های کاربر طبق کاربری که از سازه مورد انتظار می باشد بازسازی منزل یا محل کار را انجام دهند تا نتیجه نهایی دقیقا منطبق با خواست و نیاز کاربر همراه گردد بازسازی منزل و محل کار دو بخش را شامل می گردد بخشی که مربوط به حذف یا اضافه کردن دیوار یا تغییر فضاست از نقطه نطر فنی جابجایی عناصر حتما باید تحت نظر مهندس معمار صورت بپذیرد که به نوعی بر طراحی معماری و طراحی داخلی ساختمان تکیه دارد همینطور در بازسازی منزل یا بازسازی محل کار بخش هایی که مربوط به اختصاص فضا های مختلف و تغییرات کاربریست به عنوان مثال تصمیم به جابجایی آشپزخانه گرفته شده در این بخش جهت انتخاب محیط جدید بهتر آنست که طراح داخلی نظر بدهد تا قواعد مهندسی و اصول حرفه ای کار صورت گیرد به همین جهت در پروژه های بازسازی منزل و بازسازی محل کارشرکت ایستا مهرازان همواره از مهندس معماری و طراحی داخلی کمک گرفته میشود.

مواردی نیز در خصوص بازسازی منزل و یا بازسازی اداری و … باید در نظر داشت که به آن ها خواهیم پرداخت:

  • بازسازی منزل یا بازسازی محل کار در واقع شرایطی است برای ایجاد محیط مورد نظر و دلخواه شما ، لذا در بحث بازسازی ساختمانحتما بایستی نسبت به هزینه های پیش رو برآورد دقیقی داشت.
  • قبل از بازسازی ساختمان، تاسیسات محل مورد نظر را مورد بازنگری قرار دهید، چرا که در صورت فرسودگی تاسیسات ساختمان کلیه فرآیند های طی شده شما در بازسازی ساختمان هدر خواهد رفت لذا نسبت به طراحی تاسیسات ساختمان بایستی اهمیت ویژه ای اهتمام ورزید.
  • در هنگام بازسازی ساختمان و در خصوص سیستم های گرمایشی و سرمایشی بهتر است هم زمان با بازسازی ساختمان در قسمت های فیزیکی نسبت به استفاده از فن آوری های نوین در امر سرمایش و گرمایش ساختمان نیز اقدام شود و در بحث مصرف انرژی ساختمان صرفه جویی داشت.
  • در بازسازی منزلیا بازسازی محل کار و به طور کلی در بازسازی ساختمان ، نسبت به عایق نمودن کف ساختمان ، دیوار های ساختمان ، درب های ساختمان و استفاده از پنجره های دو جداره اهتمام ویژه ای بایستی ورزید.
  • یکی از موارد بسیار کاربردی و مهم در بازسازی منزل حذف دیوارها ( تیغه های ) اضافی است. با حذف دیوارها

( تیغه ها) می توانید مساحت بنای خود را کم یا زیاد کنید و یا فضاهایی را کوچک یا بزرگ نمایید و همینطور با بخش یک سری از محیط ها در بخش های دیگر از مساحت بیشتری برخوردار شد که همگی این آیتم ها به نوع کارکرد و انتظار کاربر از فضا بستگی دارد.

  • پس از بازسازی ساختمان، جهت اجرای دکوراسیون داخلی حتما از مشاوران حرفه ای و کاربلد کمک بگیرید کسانی که دکوراتور یا طراح داخلی هستند.

برای اجرای بازسازی ساختمان خود حتما از یک شرکت معتبر با تیم اجرایی باتجربه بهره جویید. این تصور که هزینه های شما در این صورت بالا خواهد رفت ، تصور اشتباهی است. در بازسازی ساختمان توسط یک شرکت معتبر ، با توجه به حجم پروژه های شرکت ، جهت خرید متریال از تخفیف های ویژه ای برخوردار خواهید گشت.

نکته دیگر اینست که بازسازی آپارتمان یا ویلا و.. همانند اجرای ساحتمان تمامی قسمت های معماری را در خود دخیل میکند و بسته به میزان اعمال تغییر از طراحی نمای ساختمان گرفته تا بخش هایی مثل طراحی سازه یا طراحی محوطه و فضای سبز و همینطور بسته به انتظار شما از کارکرد بنا به عنوان نمونه طراحی اداری-تجاری را شامل میگردد که البته در اشل های کوچک تر آیتم هایی چون نورپردازی در طراحی معماری که خود تاثیر بسزایی در زیبا تر شدن و استاندارد کیفی کار دارد نیز به پروسه اجرا تحمیل خواهد شد فرض کنید بنایی که قصد بازسازی را در آن دارید یک مطب یا کلینیک باشد در اینجا علاوه بر خواسته های روتین ایجاد زیرساخت های مناسب برای تجهیزات و بهره بردن از طراحی مطب و کلینیک نیز واجب خواهد گشت به طور کلی برای هر چه باکیفیت تر شدن کار باید حساسیت بیشتری برای انتخاب مجموعه کامل و کاربلد قائل شد.

بازسازی آپارتمان

در امر بازسازی ساختمان در صورتی که بنای مورد استفاده آپارتمان باشد نکاتی وجود دارد که حتما بایستی در نظر گرفته شوند و رعایت کامل شود با در نظر داشتن شکل امروزی آپارتمان ها هرچه ساختمان شما تعدادطبقات بیشتری داشته باشد و از تعداد واحد های بیشتری در هر طبقه برخوردار باشد کار بازسازی آپارتمان مشکل تر میشود به این مشکلات ورودی خیابان یا کوچه نامناسب و واقع شدن در محل های پر رفت و آمد شهری یا محدوده های طرح ترافیک و.. را نیز اضافه کنید حال متوجه خواهید شد که بازسازی آپارتمان تا چه اندازه امکان دشوار شدن دارد نداشتن لابی و پارگرد مناسب پله ها و همچنین فضای کافی بین واحد ها نیز به سایر محدودیت ها در بازسازی ساختمان دامن میزند اما چه باید کرد!
۱- کلیه عملیات تخریب در یک مرحله و با هماهنگی مدیر مجموعه در ساعات کاری وسط هفته صورت پذیرد

۲- عملیات حمل و انتقال نخاله های ساختمانی پس از تجمیع نخاله ها بدون دپو در محل به سرعت انجام گیرد.

۳- نظافت مشاعات بلافاصله پس از عملیات بازسازی آپارتمان در هر روز و به صورت متوالی با اولویت رفاه همسایگان

۴- کلیه عملیات بازسازی آپارتمان در خصوص تاسیسات مشترک مثل برق و اب و گاز و داکت های تاسیساتی با اجازه مدیریت آپازتمان و در ساعت های از پیش مشخص شده

۵- انتقال مصالح ساختمانی ترجیحا در نوبت های محدود و انتقال سرع به داخل واحد

۶- رنگ آمیزی توسط رنگ های بدون بو مانند اکریلیک و عملیات رنگ آمیزی درب ها در محیط های باز

۷- در صورت نصب تهویه یا اسپیلیت کندانسور تهویه در قسمتی از ساختمان که جز نمای بیرونی نیست جایگذاری گردد

با رعایت این نکات در بازسازی آپارتمان نتایج بهتری حاصل خواهد گشت.

  • بازسازی منزل
  • بازسازی منزل
  • بازسازی منزل
  • بازسازی منزل